Дещо з історії...

Дещо з історії

 

Перші згадки про футбольні баталії на берегах Десни датуються 1913 роком. 9 жовтня газета «Черниговское слово» проінформувала читачів про те, що учні місцевої класичної гімназії ганяли м’яча на великому майданчику.

*****

У 20-ті роки минулого століття футбол на Чернігівщині набув великої популярності. Колективи, створені при заводах і установах, проводили товариські матчі, міські та окружні турніри. В середині 30-х років у регіоні налічувалося близько двох десятків команд.

Визнаними лідерами серед них вважалися «Спартак», «Харчовик» і «Динамо». Команда «Динамо» здобула перемогу у дебютному розіграші чемпіонату області у 1935 році.

У повоєнний час на Чернігівщині налічувалося понад 300 команд, створених при промислових та сільскогосподарських підприємствах області.

*****

Команда майстрів у Чернігові була створена у 1960 році при обласному спорткомітеті. Під назвою «Авангард» вона була заявлена до української зони ласу «Б» першості СРСР, а у зимку 1961 року переіменована у команду «Десна».

Чернігів переживав справжній футбольний бум.

*****

У 1965 році чернігівська команда пробилася до 1/8 фіналу Кубку СРСР, а за кілька років почала серйозно замислюватися над підвищенням у класі – виходом до першої ліги.

Проте, у наприкінці 1970 року голова облспорткомітету, заручившись підтримкою секретаря обкому, розпустив команду.

*****

Повернення великого футболу до міста над Десною відбулося у 1976 році, коли чернігівська команда «Хімік», тренером якої був Юхим Школьников, виграла першість України серед аматорів.

Уже переіменована в «Десну», команда знову увійшла до складу другого девізіону радянського футболу, який не залишала до розпаду Союзу.

*****

Нині, окрім команди обласного центру, інтереси Чернігівщини у національних першостях відстоює команда «Єдність з села Плиски Борзнянського району, яка у сезоні 2009/10 спромоглася дістатися 1/8 фіналу розіграшу кубку України, де поступилася донецькому «Шахтарю» 1:3.

Водночас, другий склад «Єдності» у 2009 році переміг у першості країни серед аматорів.

У цьому ж році і футболістки «Легенди» принесли області національне «золото». Це була їх шоста перемога.

*****

Делегуючи свої представників на всеукраїнські турніри, Чернігівська обласна федерація футболу організовує і регулярні внутрішні змагання – у вищій та першій лігах, розіграші Кубку та Суперкубку Чернігівщини, юнацькі першості. Взимку проводиться чемпіонат регіону з футзалу. Вже традиційним став міжнародний турнір на призи Олега Кузнецова, ветеранський кубок та змагання на призи «Шкіряного м’яча».

 

 

       88     pfl   aafu   futsal   duflu   coca   wfpl   лого 1